TSK Hizmet Anısı Hediyeleri // Turkish Air Forces Memorial Gifts

  • TSK // Turkish Armed Forces
  • Hizmet Anısı Hediyesi // Memorial Gifts

Aydın Jandarma Filo Komutanlığı’ndan Haziran ayında tayin olup başka birliklere gidecek olan Jandarma Pilot Askerlerimiz için istenen çalışmada, Aydın’daki filoya özel kırmızı-beyaz-mavi renklerdeki helikopterlerin iki boyutlu bir kopyasını eskitmeli olarak elde boyadım. Üzerinde bulut detayları olan helikopterin ön tarafına kuyruk numarasını J – 1923 olarak, kuyruğun arka yüzüne ise hediye edilecek kişilerin uçuş okulunu bitirme tarihleri ve brove numaralarını elde işledim. Lazer kesim MDF üzerine akriilik boya ile boyanan helikopterlerin masa üzerinde kullanılırken işlevsel olması için ortasına minik bir saat ekledik. Ayrıca helikopteri tutan ayaklığı isimlik olarak kullanıp ön yüzüne rütbe ve isim ile birlikte teşekkür notunu, arka yüzüne ise logo ile birlikte isim işledim.

Her helikoptere kullanım klavuzu ile birlikte logunun bulunduğu etiket asılırken, ayrı ayrı kutulanan helikopterler renklerine uygun kurdelelerle paketlenerek isimlere özel etiket takılarak teslim edildi. ///

I have prepared MDF helicopter models for the Gendarmerie Pilots in Turkish Air Forces. These memorial gifts were painted in red,white and blue as their helicopters and we have added a small clock on it to be functional.

Each helicopter labeled with operating manual and individually boxed.