Mimarca İşler Tasarım Atölyesi / Mimarca İşler Design Atelier

Hediye ve Dekoratif – Sanatsal Ürün Tasarımı / Gifts and Decorative – Artistic Product Design

Yaşama renk, estetik ve enerji katan tasarımlar beni her zaman için heyecanlandırmıştır.

Sizleri özel hissettirmek ve hayatınıza keyif katmak için yaptığım tasarımlara bilgilerimi, yeteneklerimi, tasarıma olan sevgimi ve tüm özenimi katıyorum.

Tasarımınızın keyfini çıkarın!

Designs that give color, aesthetics and energy to life are always excites me.

I add my knowledge, talents, love and care to all my designs to make you feel special and to add joy to your life.

Enjoy your design!

Yaşama renk, estetik ve enerji katan tasarımlar…

Uzun yıllar inşaat sektöründe mimar olarak çalıştım ve bu esnada sürdürülebilir mimari konusunda yüksek lisans yaptım. İşimi ve mesleğimi çok seviyordum fakat içimde hep bir atölyeye sahip olma arzusu vardı.

2013 yılında evin bir bölümünde oluşturduğum minik atölyede arkadaşlarıma ve çevreme hediyeler tasarlarken, çalışmalarım talep görmeye başlayınca “Mimarca İşler” adı altında daha geniş bir kitleye tasarmlar yapmaya başladım.

Bir gün, yaptığım bir tasarım için bir müşterimden teşekkür maili aldım. Yazdığı onca güzel şey, beni dünyanın en mutlu insanı yapmıştı ve o anda bu iş daha ciddiye almam gerektiğini hissettim. Ve yaptım.

9 ay sonra inşaat firmasındaki işimi bıraktım ve 7 ay sonra da atölyemi kiraladım. O zamandan beri eskisinden çok daha yoğun zamanlar geçiriyorum ve her anı için şükrediyorum.

Tasarımlarım çoğunlukla renkli ve enerjik karakterimi yansıtıyor. Sanattan, geometriden, kültürlerden ve tabi ki mimariden aldığım ilhamla birlikte yüksek lisans eğitimimin sağladığı katkı ile çevreye duyarlı tasarımlar yapmaya çalışıyorum. Dergi sayfaları, eski kasetler ve şişeler gibi ürünleri yeniden kullanarak el yapımı/ el boyaması tasarımlarıma dahil ediyorum. Sizleri özel hissettirmek ve hayatınıza keyif katmak için yaptığım tasarımlara bilgilerimi, yeteneklerimi, tasarıma olan sevgimi ve tüm özenimi katıyorum.

Hikayemi okuduğunuz ve sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim. Umarım size ve sevdiklerinize uygun tasarımlar bulabilirsiniz.

Tasarımınzın keyfini çıkarın,,

Designs that give color, aesthetics and energy to life…

Made By An Architect, Give or Keep?

I have several years of experience in international construction companies as an architect and also get a postgraduate degree in sustainable architecture. I was loving my profession but always have a deeper love for painting, designing smaller things and having my own design studio.

In 2013, I was started to make some gifts for my friends at home and my works started to see demand from people around so i began to make designs under the name of “Mimarca İşler” which means “Architectural Things”, like things from an architect. =)

One day, a customer e-mailed me to thank for the gift i painted for her. She has written lots of pleasant things which made me the happiest person in the world and that moment i really felt that “I should do this as a job!”.  So I did.

After 9 months I quit my day job and then after 7 months rented my lovely atelier. Since then i am working more and harden than I ever before and I love every second of it!

My designs reflects my personaliy which is colorful and energytic. I’m also inspired by art, geometry, cultures and of course architecture. Further, my education helps me to design ecological things and I reuse some materials like magazine pages, old cassettes and bottles in my handmade/handpainted/unique designs! I add my knowledge, talents, love and care to all my designs to make you feel special and to add joy to your life.

Thank you for stopping by and reading my story. I hope you will find something for you and your loved ones.

Enjoy your design,

Zeynep YILMAZ

Zeynep YILMAZ

Y.Mimar / MSc.Architect

 • Y.Mimarım.
 • Meraklı, yarım akıllı, tam obsesif biriyim.
 • Evimi dekore etmekle aklımı bozmuş, sürekli kendimi geliştirme hastalığıyla boğuşmakta ve mütemadiyen zayıflamaya çalışmaktayım.

//

 • A postgraduate Architect.
 • A curious, half insane and completely obsessive person.
 • I am crazy about decorating my house, continuously struggling with ‘how to improve oneself?’ issues, and all the time trying to lose some weight!

//

 • 2013 Mimarca İşler – Kurucu – Tasarımcı / Owner – Designer
 • 2013 Freelance – Mimar / Architect
 • 2011 Mimarca Sanat – Kurucu – Blogger / Owner – Blogger
 • 2007-2013 System Construction– Mimar – Teknik Koordinatör / Architect – Technical Coordinator
 • 2008-2011 YTÜ Y.Lisans – Sürdürülebilir Mimari / Master – Sustainable Architecture
 • 2004-2008 YTÜ Mimarlık / Architecture
 • detaylı cv // detailed cv