Yaşama renk, estetik ve enerji katan tasarımlar beni her zaman için heyecanlandırmıştır.

Sizleri özel hissettirmek ve hayatınıza keyif katmak için yaptığım tasarımlara bilgilerimi, yeteneklerimi, tasarıma olan sevgimi ve tüm özenimi katıyorum.

Tasarımınızın keyfini çıkarın! ♥

 

Zeynep Yılmaz / Atölyenin Kurucusu ve Tasarımcısı 

Yaşama renk, estetik ve enerji katan tasarımlar…

Uzun yıllar inşaat sektöründe mimar olarak çalıştım ve bu esnada sürdürülebilir mimari konusunda yüksek lisans yaptım. İşimi ve mesleğimi çok seviyordum fakat içimde hep bir atölyeye sahip olma arzusu vardı.

2013 yılında evin bir bölümünde oluşturduğum minik atölyede arkadaşlarıma ve çevreme hediyeler tasarlarken, çalışmalarım talep görmeye başlayınca “Mimarca İşler” adı altında daha geniş bir kitleye tasarmlar yapmaya başladım.

Bir gün, yaptığım bir tasarım için bir müşterimden teşekkür maili aldım. Yazdığı onca güzel şey, beni dünyanın en mutlu insanı yapmıştı ve o anda bu iş daha ciddiye almam gerektiğini hissettim. Ve yaptım.

9 ay sonra inşaat firmasındaki işimi bıraktım ve 7 ay sonra da atölyemi kiraladım. O zamandan beri eskisinden çok daha yoğun zamanlar geçiriyorum ve her anı için şükrediyorum.

Tasarımlarım çoğunlukla renkli ve enerjik karakterimi yansıtıyor. Sanattan, geometriden, kültürlerden ve tabi ki mimariden aldığım ilhamla birlikte yüksek lisans eğitimimin sağladığı katkı ile çevreye duyarlı tasarımlar yapmaya çalışıyorum. Dergi sayfaları, eski kasetler ve şişeler gibi ürünleri yeniden kullanarak el yapımı/ el boyaması tasarımlarıma dahil ediyorum. Sizleri özel hissettirmek ve hayatınıza keyif katmak için yaptığım tasarımlara bilgilerimi, yeteneklerimi, tasarıma olan sevgimi ve tüm özenimi katıyorum.

Hikayemi okuduğunuz ve sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim. Umarım size ve sevdiklerinize uygun tasarımlar bulabilirsiniz.

Tasarımınzın keyfini çıkarın,,

Zeynep YILMAZ

Zeynep YILMAZ

Y.Mimar

  • Y.Mimarım.
  • Meraklı, yarım akıllı, tam obsesif biriyim.
  • Evimi dekore etmekle aklımı bozmuş, sürekli kendimi geliştirme hastalığıyla boğuşmakta ve mütemadiyen zayıflamaya çalışmaktayım.

//

  • 2013 Mimarca İşler – Kurucu – Tasarımcı 
  • 2013 Freelance Mimar
  • 2011 Mimarca Sanat – Kurucu – Blogger
  • 2007-2013 System Construction– Mimar – Teknik Koordinatör
  • 2008-2011 YTÜ Y.Lisans – Sürdürülebilir Mimari
  • 2004-2008 YTÜ Mimarlık

Yeni İçerikleri ve Atölyeden Haberleri Kaçırmayın!

(Ayda en fazla 2 e-posta göndereceğiz, fazlasını biz de sevmiyoruz 🙂 )