Sevgili arkadaşım Sevtap’ın evine ikinci el olarak aldığı bu ahşap sehpanın üzerinde bir yanık bölüm vardı. Beni aradı ve durumu anlattı, boyalarımı alıp öğleden sonra kahvesine gittim.

Önce sehpanın üzerini iyice zımparaladık. Maalesef makine olmadığından kağıt zımpara ile elde yaptık. Bu işin bir hayli kol yorucu olduğunu belirtmeliyim ama iyi sonuç için üzerindeki cilayı mümkün olduğunca sökmelisiniz.

Sehpanın ana rengini de değiştirsek ve krem yapsak mı diye düşündük fakat o kadar güzel bir ahşap dokusu ve sıcaklığı vardı ki, buna dokunmadan sadece üzerine bir şerit desen çalışması yapıp hem yanığı yok edip, hem de sehpanın tarzını biraz güncellemeye çalıştık.

Sehpayı modernleştirecek bir desen çalıştım fakat krem fonda eskitmeler yaparak ahşap geçişini yumuşattım.

Ahşap üzeri akrilik boyama, mat sprey vernik

My dear friend Sevtap called me and told that she bought a second hand  wooden coffee table which had a burnt part on it. So i took my paints and visited her for an afternoon coffee.

First we started to do sanding. Unfortunately we didn’t have a sanding machine so we did it by hand. I must say that was quite tiring but we had to remove the existing polish as possible for the best result.

Then we tried to paint over the burnt part and updated the coffee table to a new style. 


Acrylic painting over wood, spray matte varnish